ARCHÍV 2014

15.1.2015 Rok začal dobře

Ano, trochu jsme zde na webu usnuli .-) Dnešek nám však nedá spát :-) Minimálně na oko je to úžas... Rok začal dobře...

Číst dál...

Jak se vlní z Frýdlantu - Beskydy

Porvěte bryliska a pekelně se sustřeďte - jistý Beskydsky Ohlmann :-) Vam poreferuje jak na fali Beskydske k diamantu přijit...

Nemáte se zaleknout rozsáhlého slohového útvaru - prý v dějepise učí, že je nutné porozumět souvislostem :) Jyřinovi dík za útvar.

CPSka..

Dlouhá cesta k diamantu

V aeroklubu Frýdlant nad Ostravicí má vlnové létání dlouhou tradici. Již brzy po založení aeroklubu v padesátých letech se zde dosahují převýšení přes 3000 metrů potřebné k získání zlatého převýšení. V počátku šedesátých let se dokonce pořádá první mini wavecamp pro členy aeroklubu Medlánky. Beskydští plachtaři se však soustředí na dosažení diamantového převýšení, které ještě v Beskydech nebylo dosaženo. Podaří se jim to dne 6. 11. 1962 a dosažená výška je 7000m QNH.

Číst dál...

Jak se vlní za Javořinou - Karpaty

Počtěte a zkoukněte, jak se vlní na jihu moravy.. Tondovi Koníčkovi dík za sepsání. V dalším vlnění i zde vám fandíme!

CPSka...

Vlna za Javořinou 12.11.2014

Několik dnů jsem sledoval vlnění za Javořinou, ale mohl jsem se z práce urvat jen ve středu. Naštěstí předpověď vypadala dobře. Nemělo být moc nízké oblačnosti, vítr se s výškou neměl nijak výrazně stáčet, ani slábnout. Poslal jsem pár emailů a všem středa vyhovovala. Kromě nás Kunovjáků se přihlásili kluci z Břeclavi, Holešova, Kyjova a taky z Kroměříže.

Ráno oblačnost vypadala rozplizle, nevýrazně a ještě k tomu Ivan se Stemme hlásil zataženo divnou oblačností bez stoupání...

Číst dál...

Ztráty a nálezy

Ochuzený jedinec o křídlovku nechť se hlásí.. Třeba ještě dorazí a odveze si ji sám :-) O dalších věcech nevíme či již byly zabaveny :-D

 
Číst dál...

Konec oficiální části WAVECampu 2014

Jupija jéj !
WAVECamp 2014 je oficiálně za námi. Děkujeme Vám všem, kteří jste přijeli vlnit, děkujeme Vám všem, kteří jste jakoukoliv měrou pomohli k tomu, aby vše klaplo tak dobře, jak to jen klaplo a navíc v takové obvykle SKVĚLÉ ATMOSFÉŘĚ !!

Poslední dny kempu již bohužel nezasáhlo vlnové počasí.. Nicméně na náladě to rozhodně nebylo znát !-)

Další vlnění je samozřejmě před námi... Omezené zázemí a možnosti dáváme do placu, v případě zájmu si volejte....
Prosíme primárně na Trenéra a na Sněhula... Bobra prosím netrapte, je mimo ČR a to skoro do vánoc..

Těšíme se na Vás opět příště.. !oD

Číst dál...

Den 14 - 7.11. Koukáme z oken a do woken

11:00 Dnes odpískáno, prostory deaktivovány. Chčije a Chčije - vodník Kebule nás dnes převezl..

5:30-8:30 Ráno nám trošku pokazila vlnové nadšení hustá hmla..

Sedíme, snídaňujeme a koukáme z okna na řadu tranďáků a počítáme proměnný počet :oD

Pak koukáme do Woken a hypnotizujeme vše digitální..

Zatím... :o)

 
Číst dál...

Den 13 - 6.11. Diamantová Wlhká VLNA

Ahoj vlnařky a vlnaři. Dnes jen krátké info - bylo to krásné, bylo to vlhké, bylo to diamantové, bylo to zajímavé, bylo to intenzivní a bylo to unikátní. Gratulujeme Pavlu Trybenekrovi k diamantu a Hvězdě k obnově diamantu:-)

Děkujeme Vám všem za přízeň a držte nám palce na zítra, budeme na wavecampu 2014 vlnit zřejmě naposledy!

Víc nenapíšem neb mícháme zážitky naživo :oD

CPSka...

Číst dál...

Den 12 - 5.11. Finálem vlna

Ráno klasika.. Tma, auta s rožnutými světli a pilní vlnaří už zase skládali :oD

Ježdění na býkovi na první schladilo vypětí a temto startů degradovalo.. Druhá byla klidná, obě však limitovaný dosah 2700/2300..

Teprve první pokusy prorazit z druhé do první téměř bez výškové ztráty a pozdější čas odepsal deklarace a začala soutěž o co nejlepší NeDeklarátor..

Dlouhý interval "nepříliš záživného" vlnění vyústil v odklady startů a to až do chvíle, kdy další starty odepsal silný bočák .-( Část vlnařů tak dnes bohužel neletěla... Hold tak to už někdy bývá a létání na býkovy 3h+ není zrovna nenáročné..

Odlety z Bruntálu na pohodu a přez druhou do první na 2700.. Vápená až Bílá Voda dala i 3000+ a dlouhá křídla valila za SoWu. Klubovky s váhaním, ale s odvahou také..

Pisky se slétl s Milošem a začali krom SoWy vést dilema na téma KrKo.. Pozdní čas úvahy schladil..

Labilita vrchní vrstvy a průběh větru měly za následek neustále se opakující scénář: polétat na rotoru - obvykle na býku, méně často laminár. Do cca 2800 pak vlnit na lamináru a finálně kroužením zcela klidného stoupání jak v termice o +2 až +5 a víc !oD

Odměnou po dosažení SoWy, která dala někomu méně, někomu nic, bylo konečně přepnutí WaveSwitch na On.. Konečně klasická vlna se silným stoupáním !o) Jenže 40min do západu...

Děkujeme všem vlnařům za kolegialitu a koučovství na 130,925 ! Zdravíme vlnaře KrkoHor a dalších homolí !

Newsy ze dne po rozkliku článku..

CPSka...

Číst dál...

Den 11 - 4.11. Heslo VlnoDne: naštěstí nefouká :oD

ahoj vlnařky a vlnaři. Dnes jsme se trošku snažili. Oproti předpovědi jsme zapli vrtule v 7 ráno od všech Hrnopluhů (duo i kvatro) a tak nějak jsme si to užili. Máme jedno zlaté převýšení, několik polí, několik spálených ksichtíků a mnoho vlnařů, kteří tomu dnes moc nerozuměli. Každopádně bílé moře u Wlnova opět fungovalo a my sbíráme síly na zítra a pozítří. Dneska oceňujeme výkon Haničky, která to rozdýchala na třetí vlně u Mikulovic a doskákala do první, poté domů. Konečně jsem vyvezl Aničku za tu Velkou Sovu, tak mám alespoň malé, bezvýznamné plus:-)  Bobr

Newsy ze dne po rozkliku článku..

CPSka...

OLC...

Číst dál...

Den 10 - 3.11. U bílého MOŘE

Tak jsme tady na dovolený :-)

Ahoj vlnařky a vlnaři. dnes jsme se rozhodli, že si ten bronz prostě uděláme ať to stojí co to stojí! prostě opalovačka, opalovačka a opalovačka. Sněhulák nám slíbil, že nás před startem namaže opalovákem a tak nějak to bylo. udělali jsme vývozy a kluci poprvé dnes vlnili sami. Bohužel dostupy pouze 2300QNH nicméně jsme bojovali. Na Šeráku vítr 24O stupňů a o pár set metrů výše až 320 stupňů. Svezli jsme se na druhé vlně a třetí. Možná i na té 4té:-)

Dnes zalítli kluci nový krnovský bombardér (twin astir) a docela stylově. Vlek na třetí vlnu a pak doskákali až na Vidly a do Jesenického údolí.

Zítra to snad vypukne už pořádně. držte nám palce!

CPSka...

OLC...

Číst dál...

Den 9 - 2.11. Už znova jen BaWlnka...

Ahoj Vlnaři. Dnes máme za sebou další opalovací den. Ráno jsme Kyborga zasunuli na něco, co jsme nikdy neviděli (nazvěme to rotor s lentákem :-) někdo včera jedl fazole na Vidlích). Poté následovalo dalších 16 větroňů s vlnaři. Po 4ech hodinách bavlnkování za Vysílačkou (rozuměj Praděda) se to malinko vylepšilo a kluci dali pár km. Po sedmi hodinách přistávali vlnaři zpět v Krnově s opálenými ksichtíky, někteří z nich se báli, že jim nebudou věřit, že měli dovolenou v Asii a ne u moře:-) Nálada panuje dobrá, zítra se na to zase podíváme. Přijedou nám opět posily a tak budeme dělat vývozy a vlnit pro radost. od úterý snad do dálky!

Děkujeme klukům s duáčem z Hranic za návštěvu, prijeďte zase:- a taky klukům z Germánie za to, že za námi přiletěli z Jesu na kafco:-)

CPSka...

Číst dál...

Den 8 - 1.11. A byla tu první listopadová BaWlnka!

Ráno vlažný start rozhýbal pohled na nebe prorýsované rotory a modrými dírami ve vyšší vrstvě...

V 9tku první vlek a jasný příkaz: Wlnit Holoto !!-) 2000 +1... Za velkým kotlem, malé výrazné rotory rýsovaly vlnku na severo západ..

Postupně jsme nasázeli 8kousků.. Poslední vlek s PWčkem na vývozu však vypínal v okamžiku, kdy vlna slábla...

Zeslábnutí vlnaři využili jako argument k návratu a popadali domů.. Později se opět vlnka prorýsovala a asi funguje..

Důležité je, že PLOCEK má konečně vývoz !!! Uff...

CPSka...

Číst dál...

29.10. Den 5 - Opalovací BaWlnka

Máme za sebou první ostřejší test na skutečné počasí 300+, které jisto jistě jěště dorazí... Vše klaplo na 1* a jediným postřehem je nutnost na budíku předtočit ještě -15 až -30min ať je ráno vše ve větší pohodě a zvládáme starty se sluncem bluncem !o)

Bavlnka vrchem postižena špatným směrem větru vlnařům nedovolila splnit večer vytyčené 2kilo.. Nicméně všichni jsou vysmátí jako leča a papají Mega Pizzu.. Ani tak velké stoly nemáme :oD

CPSKa... - GCUP...

OLC...

Číst dál...

28.10. Den 4 - Stále inverze a východní průvan...

V rámci technické prověrky připravenosti na dlouhé pravítko letět dnes jen Thomas..  OLC...

Zde eventuálně k nahlédnutí info zpoza další homole k vlnění ! http://www.wellenschwein.de

A taky postřehy tria Max, Florian, Benny zde: http://wavesn.wix.com/welle

27.10. Den 3 - Opět RotoroBavlnění

Průběžné info z chatu hovoří o chuti vlnit co se do toho vlezlo = létání na oblačnosti nezvýrazněných rotorech s dostupem adekvátním návratu do Krnova...

Těžko překládat cokoli z frekvence neb je to většinově citově zabarvené.. Zkrátka měl by Vlnoska seslat něco víc !o) Obětní oltář již kypí obětmi... VLNOSKO DEJ NÁM !-) Snad se brzy svezem "pořádně"..

LETY GCUP...

LETY CPSka...

Zítra předpokládáme podobný o trošku silnější zážitek.. !-)

Číst dál...

25.10. Den 1 - Rotorové dobrodrůžo

Ahoj vlnaři, dnes jsme zkusili poletat na třetí vlně hned u letiště. Pár odvažlivců překonalo trudomyslnost a šli letět. Užili jsme si spoustu srandy a kuci a holky vyzkoušeli nářadí a prej to funguje dobře. Zítra očekáváme slabší počasí ale v pondělí to snad zapnou:-) držte nám palce!

LETY GCUP...

LETY CPSka... zatím místo přihlašování se řeší bar :-D

Číst dál...

24.10. Příjezdy - čvachtáme..

Vlnařstvo! Pozor !-) Jako asi všude z nebe nebíčka spadlo trošku více než zdrávo..

Při příjezdech se prosím k travnaté části areálu chovejte slušně!

Při příjezdech obzvlášť za IFRu/NOC prosím radši zaparkujte někde na zpevněném = před závorou či hangárem a nejprve najděte někoho kdo vám poví HowTo.. = kama jet po trávě a kam odložit žirafu.

Parkovat auta pak prosíme zásadně na stojánkách na východě areálu !!!!

Parkování pod bárem = mezi učebnou a věží není možné - vyjíždí zde sanitky z garaží a parkují zaměstanci! 

Při příjezdu prosíme OČI na Šťopkách, je pro Vás připraveno Hustý Překvápko! Kdo ho neuvidí jede domů :-D

 

Číst dál...

23.10. Aktualizace SELF BRIEFINGu !!

Vedle ve sloupci jsem provedl aktualizaci:

- vlnové směrnice

- mapy k vytisknutí do kokpitu

- soubory pro SeeYou / SeeYou Mobile

PROSÍM VYTISKNĚTE SI MAPY A NASAJTE SOUBORY DO VAŠICH PALUBNÍCH COMPJŮTERŮ..!
-8-

21.10. Bavlnka - Termoska vs. Wlnoska

Tááákže... Ráno bylo romantické, no posuďte sami. Stali (moravský pravopis) sme v sedm, složili letadla, postavili na grid a čekali a čekali. Trenér startoval jako první s Vendelínem, protože to je jasný, že to bude tak 400 km do dálky a zbytek se připravoval na diamanty a zlata, Čumák se jen chtěl vyhnout zahrabávání díry před hangárem. Po půlhodině od vypnutí trenér hlásil, že stoupání není nic moc, takže už má 1400 QNH a točí termiku, stoupání do 1,5 m/s. A tak se vyčkávalo a vyčkávalo, a vyčkávalo. Starty do wlny proběhly po 14. hodině, nakonec to byla poměrně složitá bawlnka s neustále se měnícím větrem (na zemi od 4 do 6 m/s), stoupání lehce nad nulu s občasnými záchvěvy nad metr, dostup kolem 3700 m. Hoši z Kyjova nakonec zlato nezískali (jeden ještě mrzne v Mikulovicích - ale hlásil, že sedá do Mikulova, takže se uvidí...) a Věrka Vavřínová se diamantu také nedočkala. Trenér uletěl hezkých kamarádských 140 km v kombinaci wlna/termika. Ale i tak to byla pěkná kochačka, a to zas jó!

LETY - CPSka...

Číst dál...

20.10. Nejlepší reklama na Wlnu je Wlna

22.10. doplněno pár fotek od Věry - některé z 4té-7mé řady... Dvoupatrový RoyalLens :o)

Zdravíme všechny vlnaře. To byl ale fičák !-)

BobroSlovo: dnes jsme ráno po složení několika větroňů čekali až se vyprší frontice a pak jsme to pěkně zmáčkli. Vleky na druhou vlnu, nějakých 16 minut vleku a já tam vzal 5000QNH a udělal si zlato, kluci s Duačem dokonce 6000QNH. Pak krásný výlety proti 30+ metrovému větru a trápení se se složitostí počasí. Kluci s Duáčem dali 7000metrů QHN, netrpělivě čekáme na jejich IGC. Naši nový vlnaři bojovali statečně s velkým větrem a něco také navlnili. Jelikož dnes nebyly prostory v Polsku, rozhodl jsem se, že tam poletím v malé výšce po lentáku, ale úplně takhle to nevyšlo. Tak alespoň mám ten diamant! Netrpělivě vyhlížíme vlnaře, kteří dorazí na vlnokemp. Už se na Vás moc těšíme! Počasí se pokusíme vyšetřit i pro vás!

HospodoPostřeh: jedno je jisté, tak vegetačně bujný a sytě zelený a teplý podzim dlouho napamatujeme.. SamYce pozor! SamcY wlní! Všichni povídali: teplíčko tam bylo, teplíčko !-)

Ranní pocity: zatím čekáme až vlhčí pásmo přefrčí.. na zem spadlo pár kapek.. Situace se však lepší :-)

LETY CPSka...

Číst dál...

19.10. Vlnka

Ahoj vlnaři,

dnes jsme se konečne vrhli do vlnění. Ráno nás malinko vlnoska potrápil nicméně pak nám to zapl a byla to nádherná kochačka a vlnění v teple. Ve 4 tisících QNH byly tři plus:-) Udělali jsme nějaké vývozy, kluci pak vlnili sami a my si to užili do dálky. prověřili jsme, jestli nám fungují ty kyslíky nebo něco a nafotili jsme pro Vás pár wlnových pornofotek:-)

Zítra a další dny pokračujeme! pokud budete chtít vlnit s námio, pište, volejte, těsíme se na Vás.

Děkujeme Tomáši Frejovi, který nás dnes podporoval na frekvenci, když házel gumy v prostějově a přidávájme od něj pár fotek na závěr. těšíme se na další dny, když už budeme mít vlnoprostor až za paní Sovu a vy se těšte na nové příběhy vlnařů a  fotky podivných pilotů z velkých výšek.

V pátek se tešíme na všechny na začátek vlnokempu!

Čauvec Bobr  !-)

LETY CPSka...

Číst dál...

18.10. Vlekovky ready

Zázemí pro kemp částešně připraveno, zítra bude první zkouška wlnění a vývozy :-) a pak vše doladíme na ostrý provoz !-)

Číst dál...

Ahoj vlnařky a vlnaři

Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se na Vás v hlavním termínu 25.říjen až 9.listopad v Krnově na vlnovém soustředění.
Dále pak dle našich organizačních možností, které budou již omezené..

Letos nás v druhém týdnu poctí návštěvou pár vybranných juniorů, kteří budou vlnit pod záštitou projektu PPJ2014. Loňský rok dal vlnoska okusit téměř všem juniorům, jaké to je létat v diamantových výškách a tak věříme, že letos bude situace podobná. Čeká nás návštěva našich německých přátel a možná i kamarádů z Polska a Maďarska. Pro ty, co s námi nebudou na kempu poletovat, budeme opět připravovat obrázkové reporty na našem webu, který loni zažil neskutečnou oblibu a velmi nás těší Váš zájem o plachtění v dlouhé vlně.

Děkujeme aeroklubu Jeseník a konkrétně Vlastě Lasovské za organizaci vlnoprostorů, bez kterých by celá akce rozhodně nešla udělat. Sledujte dění a důležité informace na jejich webu.

Ad propozice - které většinou nečtete - TY!TY!TY! - stojí za zmínění BAR, který letos bude s "částečnou" obsluhou a možností i teplého stravování.

Na všechny, co přijedou do Wlnova se těšíme!
Wave Never Ends..

Bobr  &  -8-

29.9. Vlna se zahřívá..

Je to tu ďura na severu, vítr začíná fučet ze správných směrů........
https://www.youtube.com/watch?v=vxjpS2zrxPI

Číst dál...